Oktet złożony z czołowych artystów młodego pokolenia w Polsce, którego liderem jest trębacz i kompozytor związany z trójmiejską sceną – Emil Miszk.
Muzycy współtworzący zespól to wirtuozi swoich instrumentów lecz przede wszystkim wspaniali ludzie, z którymi spędzanie czasu sprawia ogromną radość. Każdy, mimo młodego wieku, jest doświadczonym artystą z ogromnym dorobkiem i potencjałem twórczym. Spotkanie tych 8 indywidualności na jednej scenie stanowi wyjątkowe wydarzenie, gdyż występ tego rodzaju ansambli to rzadko spotykane zjawisko.

Mieczysław Burski – Polskie Radio
„Rzadko mamy do czynienia z oktetami w świecie jazzu. To już taka mała orkiestra – daje liderowi możliwość budowania różnorodnych zdarzeń. Gdzieś jednak znika intymność, kameralność przedsięwzięcia. Można wybrać jedno albo drugie. Trębacz i kompozytor związany z trójmiejską sceną – Emil Miszk stara się jednak znaleźć kompromis. Jego krążek „Don’t Hesitate!” (wyd. Alpaka Records) formacji Emil Miszk and The Sonic Syndicate to właśnie efekt tych starań. Wysublimowana płyta, której autorzy dbają o detale.”