Andrzej Chorosiński studia w warszawskiej Akademii Muzycznej w klasie organów Feliksa Rączkowskiego ukończył z wyróżnieniem w 1972 roku. W tym samym roku otrzymał nagrodę specjalną na konkursie improwizacji organowej w Kilonii.
Koncertował niemal we wszystkich krajach Europy, a także w Izraelu, USA, Kanadzie, Australii, Korei Południowej i Japonii. Występował w tak renomowanych miejscach jak m.in. Filharmonia Narodowa w Warszawie, Koncerthuset w Sztokholmie, Sala
im. Piotra Czajkowskiego w Moskwie, Katedra Notre Dame w Paryżu, King’s College Chappel w Cambridge, Auli im. Pawła VI
w Watykanie, Katedrze Św. Patryka w Nowym Jorku czy Town Hall w Adelajdzie.
Dokonał licznych nagrań radiowych i telewizyjnych w kraju i za granicą. Nagrał też ponad 20 płyt LP i CD dla takich firm jak: Polskie Nagrania, Veriton, EMI-Electrola, Life Records, DUX, Musicon, Dabringhaus Grimm, Megavox. W roku 2003 Związek Producentów Audio-Video przyznał tytuł „Podwójnej Platynowej Płyty” płycie CD nagranej w Bazylice w Licheniu.
W roku 1992 otrzymał tytuł naukowy Profesora sztuk muzycznych. Jest profesorem klas organów Uniwersytetu Muzycznego F. Chopina w Warszawie oraz Akademii Muzycznej im. K. Lipińskiego we Wrocławiu. W latach 1993-1999 sprawował godność rektora Akademii Muzycznej im F.Chopina w Warszawie. W latach 1993 – 2000 był członkiem Prezydium AECAM – Stowarzyszenia Rektorów Europejskich Uczelni Muzycznych. W roku 2008 otrzymał tytuł Doktora Honoris Causa Keymung University w Południowej Korei.
Jest honorowym obywatelem miast Frombork, Jelenia Góra i Kłodzko, Polanica Zdr. przyznanych za zasługi w popularyzowaniu kultury muzycznej. Jest konsultantem i autorem licznych projektów w zakresie budownictwa organowego w Polsce (Sala Opery i Filharmonii Podlaskiej – Europejskie Centrum Kultury w Białymstoku, Bazylika w Licheniu, Kościół Wszystkich Świętych w Warszawie, kościół parafialny w Polkowicach), Niemczech, Kanadzie i Japonii.
Wraz z organistą Bazyliki Św. Piotra uczestniczył w muzycznej oprawie uroczystości Kanonizacji Papieży Jana XXIII i Jana Pawła II w dniu 27 kwietnia 2014 r. w Rzymie.